top of page

 

Terapia neurologiczna

Układ nerwowy może ulec uszkodzeniu z wielu przyczyn tj. udar, uraz, infenkcja, nowotwory, demencję i inne. Celem rehabilitacji u pacjentów z chorobami neurologicznymi jest nie tylko choćby częściowe przywrócenie sprawności ruchowej, ale także umożliwienie dalszego aktywnego uczestnictwa w życiu rodzinnym, społecznym i w miarę możliwości zawodowym. Dzieję się to dzięki aktywizacji oraz poprawie balansu i czucia ciała czy nauki czynności dnia codziennego takie jak mycie, jedzenie czy ubieranie. Dzięki rehabilitacji neurologicznej pacjent uczy się na nowo poznawać możliwości swojego ciała oraz uzyskać choć częściową niezależność. Pracuje się tu przede wszystkim metodą PNF.

 

Oferta dla osób po: udarach, urazach centralnego układu nerwowego, uszkodzeniami nerwów obwodowych, wszelkich demencjach mózgu tj. choroba Parkinsona czy choroba Alzheimera.Terapia ortopedyczna

 

Jest to terapia, która obejmuje różnego rodzaju zaburzenia szkieletu i mięśni. Rehabilitacja ortopedyczna jest często niezbędna w stanach pooperacyjnych, aby przyspieszyć proces leczenia po takich zabiegach jak operacje kręgosłupa, urazy czy wymiana stawów obowodowych. Wykorzystywane metody to masaż głęboki, terapia manualna, Metoda McKenziego, terapia z przyrządami Thera-Band, Kinesiotaping, ćwiczenia na platformie Jacobsa.

 

Oferta dla osób po: zwichnięciach, zerwania więzadeł tj. ACL, PCL, artroskopiach, bolesnych barkach, płaskostopiu, zerwaniu ścięgna Achillesa, zerwaniu stożków rotatorów, zwyrodnieniach stawów także stawów kręgosłupa, dyskopatiach, przepuklinach jądara miażdżystego, z ostrogami piętowymi i wiele innych.

 

Leczenie bólów kręgosłupa

Ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa w naszym społeczeństwie są problemem powrzechnym i dobrze znanym. Z kręgosłupem mają problemy coraz młodsi ludzie. Jest to związane z siedzącym trybem życia oraz pracą przy komputerze. Pacjenci często straszeni są operacyjnym leczeniem warto jednak, przed tak ważną decyzją, spróbować innych terapii jak masaż napiętych tkanek przykręgosłupowych czy terapię manualną, która może przyniść ulgę. Warto zapoznać się także z ćwiczeniami, które wzmocnią osłabione partie mięśni, a rozciągną przykurczone tkanki. Metody wykorzystywane to terapia metodą McKenziego, Masaż Głęboki, Kinesitaping, terapia z przyrządami Thera-Band, Terapia Manualna w Modelu Holistycznym, Igłoterapia, ćwiczenia Pilates, osteopatia.

 

Oferta dla osób z: bólami przewlekłymi lub ostrymi kręgosłupa (także poszczególnych jego części tj. szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego), rwą kulszową,   drętwieniem/mrowieniem rąk lub nóg, bólami głowy, dysopatią, przepukliną jądra miażdżystego.Terapia tkanek miękkich

Tkanki miękkie tworzą połączony ze sobą układ mieśni, ściegień, więzadeł, powięzi. Uszkodzenie w obrębie systemu tkanek miękkich np. zrost, blizna, czy krwiak, także po odległym urazie może spowodować wzmożone napięcie nawet w odrębnych obszarach naszego organizmu. Powoduje to kompresje w stawach, ograniczenie przepływu płynów oraz ucisk na struktury nerwowe, a tym samym pojawienie się objawów bólowych. Terapeuta poszukuje ograniczenia w przesuwalności powięzi i poprzez indywidualną pracę z pacjentem przywraca równoewagę w napięciu tkanek. 

 

Oferta dla osób z: bólami kręgosłupa, sztywnością karku, bólami mięśniowymi, szybką męczliwością mięśni, drętwieniem rąk i nóg i wielu innych.Kinezyterapia

Obejmuje terapię przez ruch. Indywidualnie dobrane ćwiczenia w zależności od problemu oraz możliwości motorycznych pacjenta. Idnywidualna terapia ustalana jest także w wadach postawy, a także dla tych, którzy muszą wzmocnić gorset mięśniowy lub rozciągnąc przykurczone partię ciała. Dzięki ćwiczeniom można przywrócić równowagę w ciele wystarczy wiedzieć, które mięśnie należy rozciągnąć, aby odzyskać siłę ich antagonistów. Poprzez systematyczne ćwiczenia możesz przywrócić w swojej sylwetce równowagę, a tym samym podarować swojemu ciału zdrowie. Są to głównie ćwiczenia wzmacniające, streching, ćwiczena bierne, czynno - bierne, w odciążeniu, ale też elementy rewelacyjnej metody Pilates. W mojej ofercie znajdą Państwo także zadania na platformie do ruchów sensomotorycznych Jacobsa, na której ćwiczymy czucie głębokie ciała. 

 

Oferta dla osób ze: skoliozami, płaskostopiem, kolanami koślawymi czy zwiększoną kifozą piersiową (także chorobą Sheremanna i wielu innych). Także dla wszystkich, którzy profilaktycznie chcą zadbać o swoje ciało.

Praca z kobietami w ciąży i po porodzieOsteopatyczne podejście do kobiet w ciąży to holistyczne, kompleksowe podejście do ciała kobiety. Pracujemy z napięciami w ciele, aby stworzyć najlepsze warunki dla dziecka oraz aby przygotować ciało kobiety do porodu. Do osteopaty możesz zgłosić się z takimi problemami jak bóle pleców, miednicy, głowy, bóle do nóg, problemy z poruszaniem się, zgaga, refluks, złe samopoczucie i inne.

Oczywiście niezwykle ważne jest, aby przywrócić ciało kobiety do swojej formy po porodzie. Wyrównujemy napięcie więzadeł macicy, pracę pęcherza, pracę ukłądu nerwowego oraz hormonalnego, napięcie okolic miednicy. Bardzo ważna jest praca z blizną po cesarskim cięciu oraz praca z powłokami brzusznymi i rozejściem mięsnia prostego brzucha.

 

Dobór indywidualnych wkładek 3D firmy Presto

W gabinecie możecie Państwo dobrać wysokiej jakości wkładki korygujące firmy presto. w czasie wizyty pobierany jest specjalny wycisk oraz robiony pomiar laserem. Następnie wszystko zostaje wysłane do producenta, gdzie stworzony zostaje komputerowy trójwymiarowy model stopy. Na podstawie tego robiona jest wkładka. Wkładki mogą pełni funkcje odciążające (modzele, odciski, bóle kręgosłupa, odciążanie układu ruchu podczas treningów) czy korygujące (koślawość stóp, płaskostopie, haluksy).

cena: 350zł

Fizjoterapia dziecięca

w trosce o jak najwyższy poziom usług w naszym gabinecie osteopata dziecięcy i fizjoterapeuta dziecięcy współpracują ze sobą, aby nasi najmniejsi pacjenci mieli zapewnioną jak najwyższą opiekę. Fizjoterapeuta dziecięcy pokieruje ćwiczenia maluszków, poinstruuj rodziców jak należy pracować w domu. pomoże wzmocnić mięsnie przy obniżonym napięciu oraz rozluźni podniesione napięcie.

Ćwiczenia prowadzone są przez mgr fizjoterapii Katarzynę Karbowiak (fizjoterapeutkę od lat związaną z Dziecięcym Oddziałem Rehabilitacyjnym Kruk Gorzewo)

Cena:140zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page